רלוונטיות מייצרת מעורבות, שמייצרת נאמנות לקוחות

המפתח ליצירת מעורבות לקוחות הוא פשוט והוא טמון במילה אחת: "רלוונטיות".על מנת להגביר נאמנות של לקוחות קיימים ולייצר נאמנות מלקוחות חדשים – עסקים צריכים לאמץ ולהעדיף גישה שיווקית שבה הלקוח הוא המרכז (customer centric approach) , על פני גישה שמייצרת החלטות עסקיות בהתבסס על הארגון לבדו.

על ידי הבנה של הלקוחות שלכם – הכרה של האישיות שלהם, המניעים שלהם לקניה ואפילו המיקום הגיאוגרפי שלהם תוכלו לייצר הצעות שיווקיות שמותאמות בדיוק לצרכים שלהם. גישה שבה הלקוח במרכז מחייבת אותנו לייצר מספר נקודות מגע במספר ערוצים שונים – השאלה אם הלקוח יישאר נאמן לנו או לא תלויה לא מעט בשאלה האם החוויה של הלקוח מול נקודות המגע האלה הייתה חיובית.

בלב ליבו של השיווק מבוסס הלקוח טמונה הדאטה: שוק הריטייל הוא דוגמא לסקטור המייצר כמויות נכבדות של מידע על הלקוחות השונים והרגלי הקנייה שלהם, ושם ניתן גם למצוא דוגמאות רבות לשימוש נכון בדאטה על לקוחות. ענף התיירות, לעומת זאת, למרות הראשוניות שלו בתחום הנאמנות (והנוסע המתמיד), מפגר היום מאחור באספקטים רבים של שימוש בדאטה ליצירת תמהיל שיווקי ממוקד לקוח.

זכרו – "כולנו לקוחות של עסקים. עלינו לשאול את עצמנו, מה אנחנו מחפשים כלקוחות. התשובה היא פשוטה: ברכות אישיות, הצעות המבוססות על קניות קודמות וכמובן – שלא נאלץ להכניס שוב ושוב את המידע הקיים עלינו. לא מדובר כאן במדע טילים – אך יש להשתמש בטכנולוגיה תומכת ומקצועית כדי לתפעל את נושא הדאטה מרקטינג כראוי"

ככל שהצורך בפרסונליזציה וסגמנטציה גובר, כך גם הקריאייטיביות של בתי עסק בשימושים שונים בתחום: נושא השיווק הגיאוגרפי, הממפה הרגלי צריכה לפי מיקומי לקוחות, הולך ותופס תאוצה. דוגמא טובה לשימוש בשיווק על בסיס מיקום היא של קמפיין priority moments, של ה o2.

לסיכום – אין להמעיט ביכולת הרלוונטיות והמיקוד מבוססי הדאטה, להניע לפעולה.נהפוך הוא: שימוש נכון בדאטה מרקטינג ייצר מעורבות גבוהה יותר של הלקוחות שלכם עם העסק,ויבנה בסיס איתן להכנסה מבוססת נאמנות.